PROGRAMUL ZILEI

10:00
Taikon-94'
CINEMATECA EFORIE
Expoziție foto: URBAN ROMA
MEZANIN
11:00
Satul-510'
UNATC
Satul-510'
UNATC
A fi țigan-49'
CINEMATECA EFORIE
Ateliere pentru copii: Zuralo & Zurali
MEZANIN
12:00
Taikon-94'
APOLLO 111
Ateliere pentru copii: Zuralo & Zurali
MEZANIN
Petre Sirin: un pionier al culturii queer în România
CENTRUL CEH
12:30
Tipografic majuscul-130'
ARCUB
13:00
Acolo jos-78'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Jeanne Dielman, 23 quai du commerce, 1080 Bruxelles-202'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Îmi arunc orașul în aer-13'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Eu, tu, el, ea-90'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Peste mări-90'
CINEMATECA EFORIE
Pâine amară-86'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
13:30
Marșul lui Sherman-155'
ARCUB
14:00
Marea din mijloc-73'
CENTRUL CEH
Țara-45'
CENTRUL CEH
Léa Tsemel, avocat-107'
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
Tipografic majuscul-130'
ARCUB
Un comediant într-o tragedie siriană-95'
CINEMATECA EFORIE
Proiecția filmului câștigător al Premiului Publicului
CINEMATECA EFORIE
Toto și surorile lui-90'
CINEMATECA EFORIE
Eu, familia mea si Woody Allen-51'
CINEMATECA EFORIE
15:00
Heimat e un spațiu în timp-218'
ARCUB
Heimat e un spațiu în timp-218'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
În căutarea celui de-al patrulea cui-51'
APOLLO 111
Cât mai e până la stele-68'
APOLLO 111
Hail Satan?-94'
CINEMATECA EFORIE
Călător la miezul nopții-88'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
A Rifle and a Bag-89'
ARCUB
Dezbatere: Ce ne facem când reușim?
MEZANIN
15:30
Vizita-71'
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
Colectiv-109'
CINEMATECA EFORIE
16:00
Căutându-l pe Gilles Caron-93'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
16:15
Masterclass: Ross McElwee
ARCUB
16:30
A Rifle and a Bag-89'
CINEMATECA EFORIE
Proiecția filmului câștigător al Juriului Liceenilor
CINEMATECA EFORIE
17:00
Șapte ani în luna mai-42'
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
Neliniște fordlandiană-41'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Nici să nu vă gândiți că urlu-74'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Statut și teren-120'
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
Aswang-85'
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
17:30
Léa Tsemel, avocat-107'
CINEMATECA EFORIE
Mișcările unui munte din apropiere-85'
ARCUB
Strada Deșertului nr. 143-100'
ARCUB
Sud-71'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Cronicile Quicksilver-75'
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
Țigan-17'
CENTRUL CEH
A fi țigan-49'
CENTRUL CEH
Înainte de căderea frunzelor-28'
CENTRUL CEH
18:00
Cu drag, sora ta-100'
CINEMATECA EFORIE
Călătoria în jurul lumii când tu erai de vârsta mea-110'
CENTRUL CEH
A Lua Platz-97'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Un film dramatic-114'
ARCUB
În șoaptă-80'
ARCUB
Din Est-110'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Cronicile Quicksilver-75'
ARCUB
Prezent. Perfect-124'
CINEMATECA EFORIE
A Lua Platz-97'
CENTRUL CEH
Sezonul Nisipului-96'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Lemebel-97'
CINEMATECA EFORIE
În șoaptă-80'
ARCUB
Neliniște fordlandiană-41'
CINEMATECA EFORIE
Nici să nu vă gândiți că urlu-74'
CINEMATECA EFORIE
Oroslan-71'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Sezonul Nisipului-96'
CENTRUL CEH
Pâine amară-86'
CINEMATECA EFORIE
Selfie-78'
ARCUB
Vești de acasă-90'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Dialog Kinedok. Identificarea de noi audiențe
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
18:30
Căutându-l pe Gilles Caron-93'
CINEMATECA EFORIE
Un film dramatic-114'
ARCUB
Ieșirea trenurilor din gară-175'
CINEMATECA EFORIE
Pomelo-75'
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
Vizita-71'
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
Ceea ce nu ucide-85'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Curs: În căutarea demnității
APOLLO 111
19:00
No Home Movie-115'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Acasă - My Home-86'
CINEMA PRO
19:30
Ieșirea trenurilor din gară-175'
ARCUB
Spectacol: Tipografic Majuscul
TEATRUL ODEON
Dezbatere: Ce nu te omoară repede, te omoară încet
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
20:00
Știrile de la ora șase-103'
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
Țara-45'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Memorie fotografică-87'
ARCUB
Statut și teren-120'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Taikon-94'
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
Timp nedefinit-114'
ARCUB
Funeralii de stat-135'
CINEMATECA EFORIE
Cetățeanul Gyuri-103'
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
Prezent. Perfect-124'
CINEMATECA EFORIE
Peste mări-90'
ARCUB
Sterp-73'
CENTRUL CEH
Călătoria în jurul lumii când tu erai de vârsta mea-110'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Django Reinhardt-26'
CINEMATECA EFORIE
Latcho Drom-103'
CINEMATECA EFORIE
Un comediant într-o tragedie siriană-95'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Ceremonia de premiere
CINEMATECA EFORIE
20:15
Colectiv-109'
CINEMATECA EFORIE
20:30
Bright Leaves-105'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Marea din mijloc-73'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Mișcările unui munte din apropiere-85'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Curtea din spate-40'
ARCUB
Strada Deșertului nr. 143-100'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Toate viețile lui Kojin-85'
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
Cu drag, sora ta-100'
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
Charleen-60'
ARCUB
Hail Satan?-94'
CINEMATECA EFORIE
Oroslan-71'
CENTRUL CEH
Lemebel-97'
CINEMATECA EFORIE
Șapte ani în luna mai-42'
CINEMATECA EFORIE
Aswang-85'
CINEMATECA EFORIE
Călător la miezul nopții-88'
ARCUB
Pomelo-75'
CENTRUL CEH
Selfie-78'
ARCUB
Lecția de montaj cu Claire Atherton & Éric Baudelaire
ARCUB
21:00
Toate viețile lui Kojin-85'
ARCUB
De cealaltă parte-99'
CENTRUL CEH
Funeralii de stat-135'
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
Proiecția filmului câștigător al Trofeului OWR #13
CINEMATECA EFORIE
Spectacol: Aleea Stereotipurilor
APOLLO 111
Materclass: Claire Atherton
CINEMA ELVIRE POPESCO - INSTITUTUL FRANCEZ
21:15
Ceea ce nu ucide-85'
PAVILION 32 GOETHE-INSTITUT BUCUREȘTI
22:00
Floarea Albastră a lui Novalis-70'
APOLLO 111
Floarea Albastră a lui Novalis-70'
CENTRUL CEH
Petrecere: Parastasul Rasismului
APOLLO 111
23:00
Concert: Taraf de IMPEX
GRĂDINA FLOREASCA (SALON)
23:15
Performance: PHANTASM
APOLLO 111